Koupel v bazénu nebo ve vířivce dokáže člověka dokonale uvolnit, zvláště pak, když je po celém dni celý rozlámaný. Aby se ale takováto koupel neproměnila v dalších dnech a týdnech v nepříjemnou noční můru, musíte dávat pozor, aby voda byla v perfektním stavu. V bazénech, ale i ve vířivkách totiž dochází k hojnému množení různých typů bakterií, které jsou vše, jen ne člověku prospěšné. Jejich eliminace by pro vás měla být prvořadá. Dokáží totiž způsobit celou řadu nemocí, co byste určitě chytit nechtěli. A to nejen těch dermatologických.
Základem by pro tedy pro vás mělo být používání rozličných bazénových dezinfekcí v čele s chlórem. Přípravky s chlórem jsou dlouhodobě brány jako nejlepší kladivo na bazénové bakterie. V případě vody ve vířivce to však ale neplatí. Zde je potřeba zakoupit preparáty, které obsahují brom. Důvod je vcelku prostý – chlór je účinný v chladnější vodě. Když ta však dosáhne teploty nad 30 °C, což je běžná teplota vody ve vířivce nebo vířivé vaně, přestane být chlór tak účinný. Do jisté míry lze použít i mořskou sůl, která má také dezinfekční účinky, obzvláště, když je zapojena solonizační jednotka. Sůl však má v rámci bazénů a vířivek své nezastupitelné místo i v případě, kdy se nepoužívá jako dezinfekce.
Voda může být škodlivá i v případech, kdy je prostá bakterií. A to kupříkladu když je příliš tvrdá. Samozřejmě, že normálně to na kůži nebo při koupání nepoznáte, ale pokud bude voda v takovémto stavu, začnou se na zařízení přichytávat usazeniny, což může vést k nenávratnému poškození jednotlivých druhů doplňků ať už u bazénů, nebo co se týče vířivek. Proto je vhodné přidávat do vody i regenerační sůl, která její tvrdost snadno odstraní. Koupel ve slané vodě je nejen velice příjemná, ale také dělá dobře pokožce .