Tažné zařízení, můžeme využít několika způsoby. Nejčastěji se setkáváme s přívěsným vozíkem, který nám poslouží například k převozu stavebního materiálu, stěhování nebo převážení nejrůznějších věcí. Také poslouží, když vyrážíme na cestu do zahraničí a máme obytný přívěs. Na své si přijdou i cyklisté, kteří si mohou pořídit držák na jízdní kola.
Tažných zařízení je několik typů, které se liší svým zapojením a samotným použitím. U pevně dané koule, nemusíte nic řešit a kdykoliv jí použít.
Bajonetové tažné má výhodu odmontování, a to je důležité hlavně při jízdě bez přívěsného vozíků. Případná silniční kontrola, vám může dát zpravidla za neodmontované tažné zařízení pokutu.
Pokud vaše auto nemá tažné zařízení a přemýšlíte o dodatečné montáži, tak se stačí obrátit na odborné servisy, které vám s tím pomohou. Předně, je třeba použít tažné zařízení, které odpovídá evropské i české homologaci. Upravuje to norma 94/20/ES EHK 55. Ta musí být uvedená na dílu, který chcete na auto namontovat.
Důležité je také, si ověřit technické parametry auta, ať víte kolik smíte za něj připojit.
Každé auto má zapsanou maximální přípustnou hmotnost brzděného a nebrzděného přívěsu. Ta je zapsaná ve velkém technickém průkazu a tu nesmíte překročit.
Po namontování tažného zařízeni, je potřeba vyplnit základní údaje v typovém listu, který musí plně odpovídat vzoru. Poté musíte na stanici technické kontroly, která vám montáž zkontroluje a vystaví formulář pro zapsání do Velkého technického průkazu. Na nejbližším Městském úřadě, vám poté za malou finanční částku, tažné zařízení do technického průkazu doplní.
Nejvíce prodávaným modelem u nás, je Ford Focus. Tento automobil je produktem americké automobilky Ford, v segmentu nižší střední třídy, která má již u nás dlouholetou tradici a nabízí mnoho výhod. Jednou z nich, je možnost nechat si namontovat nové typy těchto prvků, které můžete kdykoliv využít.